TYSKIE BROWARY KSIĄŻĘCE ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ PIWA I PIWOWARA

3 sierpnia – tradycyjnie w pierwszy piątek tego miesiąca – piwowarzy na całym świecie obchodzą swoje święto, Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara. To doskonała okazja, żeby zwiedzić Tyskie Browary Książęce. Na zwiedzających czeka zestaw piwowarski – sztandarowe piwa z tyskiego browaru oraz gadżety piwne w promocyjnych cenach.

Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara to wyjątkowe święto dla Tyskich Browarach Książęcych, gdzie kolejne pokolenia browarników warzą piwo nieprzerwanie od czterech wieków. Celebrują go emerytowani pracownicy, którzy z tej okazji otrzymali zaproszenie na spotkanie przy piwie w pubie browaru.

Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara został ustanowiony 11 lat temu.  Jedni twierdzą, że przez Kanadyjczyków, inni, że przez Amerykanów z San Francisco. Piwowarskie tradycje świętowania sięgają dużo wcześniejszych czasów. W Polsce zwyczajowo piwowarzy świętowali w czasie zbiorów chmielu, na przełomie sierpnia i września. Inaczej to wyglądało w czasach PRL, gdyż był to początek czerwca, obchodzony przez piwowarów wraz całą branżą jako Dzień Pracownika Przemysłu Spożywczego.

Udostępnij: