ODWIEDŹ BROWAR I SKOSZTUJ NOWEGO KSIĄŻĘCEGO PORTERA BAŁTYCKIEGO

Właśnie teraz* zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych zostanie zwieńczone degustacją kolejnej już w tym roku nowości – piwa Książęce Porter Bałtycki. Zawiera ono aż 20% ekstraktu i 8% alkoholu, a do uwarzenia go wykorzystano cztery rodzaje słodu: pilzneński, monachijski, karmelowy aromatyczny i palony, oraz dwie odmiany chmielu – Marynkę i Lubelski. Oprócz piwa Książęce Porter Bałtycki, zwiedzający będą mogli również zwyczajowo spróbować świeżego piwa prosto z browaru, czyli Tyskiego Gronia 14-dniowego.

Wizyta w Tyskich Browarach Książęcych pozwoli odwiedzającym na poznanie ponad czterowiekowej historii tego miejsca, ale i zobaczenia piwnej praktyki. Dodatkowo, goście otrzymają niespodziankę – w ramach niezmienionej ceny biletu – świeże Tyskie Gronie 14-dniowe oraz Książęce Porter Bałtycki, najnowszą pozycję w ofercie piwnych specjalności.

Książęce Porter to propozycja dla amatorów piwnych mocnych wrażeń. Intrygująca barwa piwa, wpadająca niemal w czerń, idzie w parze z jego złożonym profilem sensorycznym. Można tu odnaleźć dość intensywną goryczkę, a zarazem zdecydowaną słodycz oraz charakterystyczny dla stylu aromat wędzenia z lekko kwaskowym posmakiem. Co ciekawe, porter bałtycki jako jedno z niewielu piw dojrzewa z czasem, a jego smak ewoluuje. Początkowo wyczuwalne są w nim nuty karmelu, kawy, gorzkiej czekolady, orzechów, wiśni i porzeczek. W miarę upływu czasu łagodnieją, przeradzając się w akordy wina i suszonych owoców, Wszystko to sprawia, że po Książęce Porter Bałtycki chce się regularnie sięgać, by móc cieszyć się pełnią zmiennej gamy smaków.

Już dziś zarezerwuj swoją wizytę w Tyskich Browarach Książęcych

Odwiedź też nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/mtbk

*od wtorku do soboty, do momentu wyczerpania zapasów

Udostępnij: